Medinių žaislų privalumai
Aplinkosauga.
Mediniai žaislai, pagaminti iš sertifikuotos medienos, be abejo, yra daug ekologiškesnis pasirinkimas nei plastikiniai žaislai. Mediniai žaislai, kaip organinė, atsinaujinanti medžiaga, yra biologiškai skaidomi ir gali būti perdirbami.
Mediniai žaislai dar tvaresni, kai juose naudojamuose dažuose nėra nuodingų chemikalų - arba jei visiškai nenaudojami dažai.
Medinių žaislų gamyba, ypač rankų darbo, kai visos medžiagos yra tvariai gaunamos ir sertifikuotos, yra akivaizdiai draugiškesnė aplinkai, lyginant su daugybės masiškai gaminamų plastikinių žaislų, kuriuose gali būti abejotinų cheminių medžiagų ir kurie neturi daug galimybių atsinaujinti.
Mediniai žaislai vaikams taip pat suteikia tiesioginį ryšį su gamtos pasauliu.
Patvarumas ir ilgaamžiškumas.
Žaislai iš savo jaunųjų savininkų gauna daug išbandymų, žaislai mėtomi, trankomi, paliekami lauke. Plastikiniai žaislai gali būti itin trapūs, o viskas, kas yra garso ar vaizdo elektronika, gali sugesti ar pasenti.
Medis, priešingai, jis gali puikiai atlaikyti šiurkštų naudojimą ir tarnauti ištisoms kartoms, užtikrinant, kad šiuos žaislus būtų galima atiduoti iš kartos į kartą.
Ugdomosios savybės.
1976 m. ovatoriškasis švietimo psichologas dr. Lawrence'as Mestyanekas pastebėjo, kad trūksta mokomųjų žaislų vaikams ir kūdikiams, kenčiantiems nuo mokymosi sutrikimų. Siekdamas tai pakeisti, savo garaže sukūrė daugybę specialių medinių žaislų, ir nuo to laiko mes vis labiau suprantame, kad mediniai žaislai suteikia daugybę lavinamųjų savybių.
Kai kurie klasikiniai mediniai žaislai tokie, kaip dėlionės, kaladėlės ir konstrukciniai rinkiniai, gali padėti vaikams mokantis skaičiuoti, kalbėti, judėti ir spręsti problemas.
Skatina vaizduotę.
Nenumaldomas technologijų progresas lėmė, kad šiandien žaisluose gausu stimuliuojančių garsų, ekranų, spalvų ir pan. Tačiau dažnai geriausia yra paprastumas, o mažiau yra daugiau.
Mediniai žaislai vaikams siūlo pagrindiną, ant kurio jie gali sukurti savo žaidimą, taip lavindami socialinius, kalbos, mąstymo ir emocinius įgūdžius.
Maži vaikai mokosi žaisdami. Paprastai vaikai naudoja objektus apsimesti gyvūnu ar žmogumi, kartais objektai yra kiti dalykai, pavyzdžiui, vaikas naudoja medinę šaką, kad įkūnytų meškerę, arba jūsų vaikai staiga tampa virėju ir gamina jums gurmaniškus patiekalus iš žaislinio maisto.
Socialiniai ir emociniai įgūdžiai. Vaikai apsimesdami tuo kuo nėra išmoksta empatijos ir pasitikėjimo savimi. Žaisdami su kitais jie mokosi atsakomybės, problemų sprendimų ir kantrumo.
Kalbos įgūdžiai. Stebėdami žaidžiančius vaikus galite atpažinti save jų žaidimuose, kalboje ir veiksmuose. Žaisdami ir mėgdžiodami vaikai mokosi naujų žodžių.
Mąstymo įgūdžiai. Apima problemų sprendimą, žaisdami vaikai susiduria su sunkumais, tokiais kaip, du vaikai norintys vaidinti tuos pačius herojus ar ieškodami tinkamo ingrediento savo patiekalui. Taip jie vysto kongnityvinį mąstymą, kuris vėliau pravers kasdieniame gyvenime.
Įvairūs žaislai skatina vaizduotę, nuo žaislinio maisto mažiems šefams iki vaidmenų žaidimų, tokių kaip plovyklos, servisai, grožio salonai ir t.t. Vaikai mėgsta vaidinti gydytojus, policininkus, gaisrininkus. Mergaitės mėgsta rūpintis lėlėmis ar minkštais žaislais, vežioti juos vežimėliu ar paguldyti į lovytę.